top of page

Czarter jachtu - przydatna informacja

Wskazówki dotyczące wygodnego czarteru, część pierwsza

Kiedy, gdzie i z kim?

Żeglarstwo na czarterowanych łodziach staje się coraz bardziej popularnym wyborem na wakacje. Jeśli dopiero odkrywasz wszystkie przyjemności i przyjemności tego sportu, podpowiemy Ci, jak uniknąć różnych niedogodności i na co zwrócić uwagę, aby w przyszłym roku ponownie wybrać czarter.
Czarteru jachtów - Przed sezonem, w sezonie i po

Większość ludzi czarteruje łódź latem. Zimą na Mazurach nie da się a Polskim morzu jest nie koniecznie przyjemny dla początkujących z powodu zimna, więc jeśli nie jesteś doświadczonym żeglarzem szukającym ekscytującego żeglowania i samotności na wyspie zimą, unikaj żeglowania zimą - latem znacznie łatwiej jest żeglować. Latem w pobliżu jest wiele łodzi, które pomogą Ci w razie potrzeby, morze jest spokojniejsze, a temperatury wody wysokie.

Niektórzy wybierają żeglowanie wiosną lub jesienią. Przede wszystkim w tym okresy jest bardzo niska cena czarteru jachtu. Na Mazurach to bardzo dobry wybór, jeśli masz trochę doświadczenia żeglarskiego. Dni są wystarczająco długie, pogoda jest ciepła, a temperatura jezior miarę przyjemna. Najbardziej atrakcyjną częścią jest to, że nie ma pośpiechu i tłumu, z którymi można się spotkać w szczycie sezonu. Jeśli masz dobre umiejętności żeglarskie i szukasz pełnego przygód wakacji, wynajęcie żaglówki wiosną lub jesienią jest właściwym wyborem.


Niektórzy mogą zdecydować się na datę czarteru na podstawie ceny. W okresie przedsezonowym lub po sezonie tygodniowy czarter będzie kosztował znacznie mniej niż w sezonie. Jednak wszystkie inne koszty się nie zmieniają (paliwo, jedzenie, transfer, akcesoria...), więc porównując oszczędności w maju i październiku z tymi w lipcu i sierpniu, nie jest tak dużo, jak się wydaje.Montaż załogi na czarter

Jedną z najważniejszych rzeczy jest stworzenie wygodnej i spójnej grupy. Jeśli żeglujesz z rodziną, nie musisz się nad tym specjalnie zastanawiać. Ale jeśli podróżujesz z przyjaciółmi, znajomymi lub współpracownikami, powinieneś być bardzo ostrożny. Jeśli masz z kimś świetne relacje, niekoniecznie oznacza to, że równie dobrze dogadujesz się na morzu. Ograniczona przestrzeń, zła pogoda, choroba morska, zmęczenie, różne życzenia i wiele innych wyjątkowych okoliczności może powodować nieporozumienia, a nawet kłótnie.

Jedną rzeczą, na którą zdecydowanie należy uważać, jest to, że demokracja nigdy nie jest przydatna na morzu - zawsze jest jeden kapitan, a pozostali członkowie załogi muszą przestrzegać jego poleceń, szczególnie w różnych okolicznościach, gdy trzeba podejmować szybkie decyzje.


Jeśli żeglujesz z rodziną, pamiętaj, że mogą nie być tak entuzjastycznie nastawieni do żeglowania jak Ty i musisz się do nich dostosować, zwłaszcza jeśli masz na pokładzie dzieci.

Należy być gotowym na uwzględnienie życzeń innych i na kompromisy, aby Twoja rodzinna podróż zakończyła się dobrymi wspomnieniami i zainteresowaniem powtórzeniem podróży w przyszłym roku.

Wybierając łódź, polecamy stabilną jednostkę, którą łatwo pokierujesz. Przestronna i stabilna łódź pomoże Twojej rodzinie łatwiej zaakceptować nowy styl życia, a mocne silniki pozwolą szybko zmienić miejsce w przypadku złej pogody, nudy lub zmęczenia na pokładzie, więc te rzeczy nie zrujnują rodzinnej zabawy.Podczas podróży z przyjaciółmi bardzo uważaj, aby nie zaprosić tych, którzy są pesymistyczni i zawsze narzekają. Upewnij się, że wybierasz tylko znajomych, których dobrze znasz i którzy są rzetelni, odpowiedzialni, realistyczni i optymistyczni, niezależnie od wieku i zawodu.

Żeglując ze znajomymi, pamiętaj o wcześniejszym zaplanowaniu swojej trasy, szanując w pewnym stopniu życzenia wszystkich, tak aby każdy otrzymał jakiś zwrot za swoje pieniądze. Jest to również ważne, aby uniknąć późniejszych komplikacji lub nieoczekiwanych próśb.


Wszystko to można zastosować do żeglowania z kolegami z pracy. Musisz także bardzo uważać na dwie rzeczy w tej kombinacji. Hierarchia biurowa nie musi zgadzać się z tą na statku, a każdy musi odpowiedzialnie przyjąć swoją nową rolę. Kolejną rzeczą, na którą należy uważać na pokładzie, jest zminimalizowanie rozmów biznesowych – to wakacje, a nie konferencja biznesowa, dlatego warto odpocząć i poznać się w bardziej kameralnej atmosferze.

Twoim trzecim wyborem jest żeglowanie z żądną przygód załogą, której głównym celem jest przepłynięcie jak największej ilości mil lub wygranie regat. W takiej sytuacji członkowie Twojej załogi powinni być sprawni, doświadczeni i zgadzać się co do celów i oczekiwań podróży.


W każdym połączeniu przyjemność żeglowania dla wszystkich na pokładzie powinna być priorytetem.Gdzie płynąć?

Po wybraniu daty wypłynięcia i skompletowaniu dobrej załogi, trzeba znaleźć dobre miejsce do żeglowania.

Wypożyczając łódź w miesiącach wiosennych lub jesiennych, należy pamiętać, że południowy Adriatyk jest spokojniejszy, z kilkoma silnymi wiatrami, co znacznie ułatwia żeglowanie w tym rejonie.

Wszyscy członkowie załogi powinni decydować o lokalizacji. W zależności od indywidualnych upodobań (nurkowanie, wędkowanie, pływanie, zwiedzanie...) należy znaleźć akwen żeglarski oferujący większy wybór.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze miejsca do żeglowania jest Twoje doświadczenie żeglarskie - jeśli masz niewiele, jeśli masz na pokładzie małe dzieci, upewnij się, że pływasz w mniej wietrznych rejonach, niedaleko marin i bezpiecznych kotwicowisk.


Wybierając swoje codzienne trasy żeglarskie, staraj się kierować złotą zasadą

Comentários


Wyróżnione posty
Podążaj za nami
Ostatnie posty
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Wyszukaj wg tagów
Archiwum
bottom of page