MAXUS 28

Maxus 28 dane techniczne 

Maxus 28 - Wyposażenie jachtu:

  • Wc CHEMICZNE  – kabina , prysznic

  • Lodówka , radio cd , tv , kuchenka gazowa , gniazdko ładowania telefonu

  • Kuchenka gazowa, butla turystyczna z gazem , lodówka , zlewozmywak , stolik kokpitowy

  • Instalacja elektryczna 220 v , instalacja wody pitnej , ogrzewanie , oświtlenie nawigacyjne , oświetlenie kokpitu

  • Sztywny sztag , roll fok , lazy jack / bramka masztu , tent , relingi

  • Wyposażenie kambuza , środki ratunkowe , gaśnica

  • Ubezpieczenie Oc , ubezpieczenie JachtCasco , ubezpieczenie od kradzieży silnika

  • Kotwica , cumy , pagaje , bosak , odbijacze , siekierka , saperka , wiadro , drabinka rufowa , ster strumieniowy

  • Parking  , woda zaburtowa

 MAXUS 28 - CZARTER JACHTÓW NA MAZURACH  

MAXUS 28 - Jacht Czarter Mazury przedstawia Ci ideał pośród mazurskich ofert jacht Maxus 28. Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej obleganych jachtów i należy go rezerwować znacznie wcześniej niż pozostałe jachty. Uznanie żeglarzy nie mija mimo, że powstał wiele lat temu, zatem nie traci na swojej atrakcyjności.

Projektantem jego jest Jacek Daszkiewicz , znany z wielu innych projektów np. antili, później zaś maxusów.

Jacht jest zdobywca nagrody Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych  oraz Złotego Pagaja Sailforum. Bezapelacyjnie pokonał swoich konkurentów.

Maxus 28 wielkościowo pasuje do realiów mazurskich, jego wielkość jest tak dobra, że mieści się nawet w ciasnych portach Wielkich Jezior Mazurskich. To idealne połączenie świetnych właściwości żeglugowych oraz komfortu mieszkalnego. Zyskał na właściwościach nautycznych dzięki temu, iż ma przesunięty środek boczny oporu w tył poprzez pochylenie pilersu i cofniecie miecza. Wyróżnia się innowacyjną linia pokładu oraz przestronnym kokpitem i szeroką rufą, co zapewne sprzyja dobrym osiągom. Bezpieczeństwo i szybkość to jedne z nielicznych argumentów , które przemawiają za tym jachtem. W warunkach średniego i silnego wiatru Maxus 28 prowadzi się szybko i bezproblemowo, powyżej 4 B warto się zarefować, szczególnie żeglując turystycznie na wiatr lub półwiatrem. Obsługa jachtu nie stanowi żadnego problemu, nawet przy małej liczbie załogi. Jeżeli nie wieje zbyt mocno, to jacht można prowadzić w pojedynkę.

Osprzęt rozmieszczono na pokładzie w optymalny sposób dla tej wielkości jachtu, a pokład zaprojektowano tak, aby można było w bezproblemowy sposób zamontować wszystko co wymagający żeglarz uzna za stosowne. Pokład jachtu z dużą wysokością stania zapewnia wygodę i sporo  miejsca wieloosobowej załodze. Został on przystosowany do zamontowania wszelkich elementów i patentów, które uprawniają wygodę użytkowania na różnych akwenach wodnych

Maxus 28 Port "Stranda"