top of page

Antila 33 na Mazurach

Walory nautyczne jednostki Antila 33


Dzięki znacznej szerokości jachtu i przemyślanym zaplanowaniu jednostki Antila 33 kryje w swym obszernym wnętrzu trzy komfortowe dwuosobowe zamykane kabiny (kajuty). Każda z nich zapewnia nam pełną wysokość stania ponad (195 cm), z pojemnym i obszernymi szafami. Także dwuosobowe koje w mesie są pełnowymiarowe. Koja (łóżko) na prawej i lewej burcie po rozłożeniu może służyć jako miejsce do spania dla dwóch osób.


Duży jak na jacht tej wielkości kambuz (kuchnia) wyposażony jest w kuchenkę gazową dwupalnikową z elektryczną iskrą, zlewozmywak (ciepła i zimna woda oraz wodą zaburtową) lodówka z zamrażarką, kostkarka mikrofalówka, garnki, sztućce i wszystko, co potrzebne w królestwie kuka (jachtowego kucharza).Całość wyposażenia dopełnia wentylator powietrza 24-calowy TV oraz multimedialne centrum muzyki. Po lewej kabina WC elektryczna i prysznic. Przemyślana aranżacja wnętrza umożliwia bezkolizyjną komunikację nawet licznej załogi. Za dnia jacht jest naturalnie doświetlony dzięki forlukom i okienkom umieszczonym w pokładzie i burtach.

charakterystyka łodzi i zalety

Wszystkie luksusowe jachty producenta Antila projektu znanego konstruktora Michała Orycha bardzo się wyróżniają znakomitymi walorami nautycznymi. Dlatego także Antila 33 jest jachtem szybkim i niesamowicie dynamicznym, nawet ostro żeglującym do wiatru, jest znakomicie statecznym i bezpiecznym. Efekty takie uzyskał poprzez pracę konstruktor dzięki znacznej szerokości łodzi, optymalizacji jej kadłuba, znacznej powierzchni żagli grota i foka (niemal 50 m³) i smukłemu takielunkowi. Dzięki znacznej szerokości kadłuba jachtu i odbalastowaniu jacht ma duży współczynnik balastowy. Poprawia to, jak najbardziej stateczność i bezpieczeństwo żeglugi. Z kolei największym atutem jest to, że duża powierzchnia żagli daje nam szybkie żeglowanie w każdych nawet ekstremalnych warunkach. Pełnolistwowy grot mocowany jest do masztu na wózkach i pełzaczach, przez co ma dużo lepsze własności aerodynamiczne niż inne rozwiązania. Lazy jack znacznie nam ułatwia w jachcie stawianie i opuszczania grotżagla. Fok na dziobie umieszczony jest na rolerze i na sztywnym sztagu.

Comments


Wyróżnione posty
Podążaj za nami
Ostatnie posty
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Wyszukaj wg tagów
Archiwum
bottom of page