top of page

TWISTER 780

TWISTER 26.jpg

Twister 780 Czarter jachtu 

Twister 780 - Czarter Jachty Mazury prezentuje  Ci jacht Twister 780, najszybszy jacht z pośród pływających na mazurach. Został on skonstruowany przez Roberta Rogińskiego, a producentem jego  jest firma Mobilna – Yacht z Giżycka. To najmłodszy jacht z rodziny twisterów. Jego „ bratem „  jest znany i dobrze przyjęty na mazurskim rynku czarterowym Twister 800 ( występujący również w wersji 800 N ).

Zalety jachtu

Jacht przeznaczony zdecydowanie dla żeglarzy  z zacięciem sportowym, a  w rękach doświadczonego sternika to prawdziwa wyścigówka. Jego zacięty wygląd  i ostre kontury nie są przypadkowe, gdyż jest to jacht narowisty – szybko wchodzi w przechył i rozpędza się przy każdym szkwale. Dlatego też dla początkujących żeglarzy może stanowić nie lada wyzwanie i sprawić, że poczują się niepewnie.

Twister 780  Czarter Jachty na Mazurach w odróżnieniu od innych jachtów wcześniej wymaga refowania żagli, jego duża powierzchnia ożaglowania ( 34 m2 ) sprawia, że jest on słabowiatrowy. Przy silnym wietrze żegluga na nim jest utrudniona, co może nie zadowoli  zwolenników żeglowania w trudnych warunkach.

Jacht żaglowy na Mazurach

Jacht żaglowy Twister 780  posiada przestronny wygodny kokpit mieszczący całą załogę oraz funkcjonalnie zagospodarowane wnętrze.  Duża stateczność jachtu zapewnia właściwe bezpieczeństwo załogi oraz umożliwia efektywną żeglugę na ostrych kursach. Dzięki małemu zanurzeniu możliwe jest cumowanie rufą praktycznie „ do brzegu „ na dzikich plażach.  Jego bogato  wyposażenie pozwala na pełen komfort rejsu. Przystosowany  do żeglugi dla grupy 6 – 8 osób.

Na testowanym jachcie zastosowano ciekawe  nocne podświetlenie kokpitu – diodowe lampy solarne ładowane baterią słoneczną w ciągu dnia, obudowane stalą nierdzewną .

Jeśli masz w sobie ducha sportowej walki i nie boisz się wyzwań to idealny  jacht dla Ciebie.

​​

Wyposażenia jachtu

  • Napełniona butla turystyczna z gazem

  • Ogrzewanie 

  • Instalacja wody pitnej

  • Instalacja elektryczna

  • Tent kuchenka gazowa, zlewozmywak

  • Lodówka 

  • Radio  cd, gniazdko ładowania telefonu

  • Sztywny sztag, roll fok