Antila 33

Jacht żaglowy na Mazurach  

Opis jachtu Antila 33

Jacht żaglowy Antila jest bardzo popularny na Mazurach, żeglarze bardzo często wynajmują jachty tej marki. W czarterach wśród wynajmujących jachtów zaczęło wzrastać zainteresowanie dużymi jednostkami. Takiej też jednostki brakowało marce Antila. Stocznia Antila Yachts w Radomiu 2015 roku zaczęła pracę nad projektem jachtu żaglowego Antila 33. Gdy pierwszy raz jacht Antila 33 pojawił się na Mazurach, od razu wzbudził wielkie zainteresowanie wśród żeglarzy i firm czarterowych. Chociaż Antila 33 jest rozwinięciem starszych konstrukcji jachtów żaglowych jak Antila 26 i 27, które już dawno było w czarterach, to wyraźnie wyróżnia się wśród innych żeglujących na szlaku Mazurskich jezior jednostek. Tym, co zwraca uwagę każdego żeglarza i decyduje o wyjątkowości jachtu, jest charakterystyczna linia kadłuba, asymetryczna zejściówka i wysoki ponad 11-metrowy maszt z dużą powierzchnią żagli. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to jednostka turystyczna o sportowym charakterze.

    Dane techniczne wymiary

 1. Liczba osób                       10 (8+2) 

 2. Zamykane                          koje 3 

 3. Powierzchnia żagli           52 m2 

 4. Długość całkowita            9,99 m 

 5. Wysokość w kabinie        1.95 m 

 6. Szerokość całkowita        3.24 m 

 7. Zanurzenie maks             1.80 m 

 8. Zanurzenie mini.              0.45 m 

 9. Masa własna                     4750 kg 

 10. Zbiornik paliwa                 40L 

 11. Zbiornik wody                   200 

 12. Moc silnika                         35 km 

 13. Typ silnika                          SILNIK LOMBARDINI

 14. Ilość cylindrów                  4

 15. ŚRUBA STAŁA                     F35 1/10 ISO

 16. Typ steru                            głębinowy + kola 

 17. Typ mieczu                        uchylny 

 18. Wysokość masztu            12,4 m 

 19. Ster strumieniowy           185 / 4.5 kw

 

 

Pokład jachtu Antila 33

Antila 33 to doskonała jednostka żaglowa na czarter. 33 stopowy jacht z dwoma kołami sterowymi przeznaczony do uprawiania sportu turystyki żeglarskiej i rekreacji na wodach śródlądowych. Znaczna szerokość kadłuba 3,24 metry daje załodze możliwość spędzania dłuższego czasu pod pokładem w dużym komforcie mieszkalnym, a ergonomiczne zaprojektowany pokład 9.9-metrowym jednostce daje znaczną przestrzeń. Dzięki elektrycznemu dużemu kabestanowi i wielu oryginalnym rozwiązaniom praca sternika oraz załogi jest łatwa i bezpieczna w każdych warunkach.

 

 

Na pokładzie od razu na siebie uwagę zwraca obszerny kokpit z wieloma bakistami. Oznacza to, że cała załoga nawet i 10 osób może spędzać czas wspólnie. Kokpit to odpowiednik kuchni lub pokoju dziennego na jachcie. W tym miejscu zazwyczaj koncentruje się aktywnie życie dzienne, a nierzadko także wieczorne.

 

Kokpit można powiedzieć, że jest podzielone na dwie części. Strefę sternika oraz strefę załogi. Sternik, który kieruje jachtem, ma do dyspozycji dwa koła sterowe, panel sterowania silnikiem panel stera strumieniowego dwa duże kabestany oraz wszystkie liny. W razie potrzeby może prowadzić jacht sam.

 

Jak najbardziej w kokpicie nie może brakować komfortu żeglowania załogi, który poprawia na stale mocowany wygodny stolik. Umożliwia on spożywanie posiłków na otwartym niebie blisko natury. Otwarta rufa z szerokim trapem i drabinka kąpielowa ułatwiają zażywanie kąpieli. Dla komfortu i bezpieczeństwa dla naszej załogi jacht jest wyposażony w solidne kosze, dziobowy i rufowy oraz sztormreling. Na jachcie dodatkowo można też na relingach rozciągnąć dostosowane siatki zabezpieczające małoletnich załogantów-piratów, małe cenne przedmioty przed znalezieniem się za burtą. Szeroki dach nadbudówki i wielki obszerny pokład dziobowy to z kolei jest idealne miejsce dla amatorów (i amatorek) opalania się, a nieprzemakalna szpryc buda nad zejściówką stanowi idealne schronienie na chłodniejsze i słotne dni, a bimini skutecznie zabezpiecza przed skwarnym słońcem.

 

Walory nautyczne jednostki 

Do jachtu wiedzie szeroka nietypowo (asymetrycznie) umieszczona antyślizgowa zejściówka. Takie rozwiązanie daje nam poczucie bezpieczeństwa i poprawia komunikację na pokładzie, ale też pozwala nam lepiej wykorzystać miejsce wewnątrz.

 

Dzięki znacznej szerokości jachtu i przemyślanym zaplanowaniu jednostki Antila 33 kryje w swym obszernym wnętrzu trzy komfortowe dwuosobowe zamykane kabiny (kajuty). Każda z nich zapewnia nam pełną wysokość stania ponad (195 cm), z pojemnym i obszernymi szafami. Także dwuosobowe koje w mesie są pełnowymiarowe. Koja (łóżko) na prawej i lewej burcie po rozłożeniu może służyć jako miejsce do spania dla dwóch osób.

 

Duży jak na jacht tej wielkości kambuz (kuchnia) wyposażony jest w kuchenkę gazową dwupalnikową z elektryczną iskrą, zlewozmywak (ciepła i zimna woda oraz wodą zaburtową) lodówka z zamrażarką, kostkarka mikrofalówka, garnki, sztućce i wszystko, co potrzebne w królestwie kuka (jachtowego kucharza).Całość wyposażenia dopełnia wentylator powietrza 24-calowy TV oraz multimedialne centrum muzyki. Po lewej kabina WC elektryczna i prysznic. Przemyślana aranżacja wnętrza umożliwia bezkolizyjną komunikację nawet licznej załogi. Za dnia jacht jest naturalnie doświetlony dzięki forlukom i okienkom umieszczonym w pokładzie i burtach.

 

Charakterystyka jachtu

Wszystkie luksusowe jachty producenta Antila projektu znanego konstruktora Michała Orycha bardzo się wyróżniają znakomitymi walorami nautycznymi. Dlatego także Antila 33 jest jachtem szybkim i niesamowicie dynamicznym, nawet ostro żeglującym do wiatru, jest znakomicie statecznym i bezpiecznym. Efekty takie uzyskał poprzez pracę konstruktor dzięki znacznej szerokości łodzi, optymalizacji jej kadłuba, znacznej powierzchni żagli grota i foka (niemal 50 m³) i smukłemu takielunkowi. Dzięki znacznej szerokości kadłuba jachtu i odbalastowaniu Antila 33 ma duży współczynnik balastowy. Poprawia to, jak najbardziej stateczność i bezpieczeństwo żeglugi. Z kolei największym atutem jest to, że duża powierzchnia żagli daje nam szybkie żeglowanie w każdych nawet ekstremalnych warunkach. Pełnolistowy grot mocowany jest do masztu na wózkach i pełzaczach, przez co ma dużo lepsze własności aerodynamiczne niż inne rozwiązania. Lazy jack znacznie nam ułatwia w jachcie stawianie i opuszczania grotżagla. Fok na dziobie umieszczony jest na rolerze i na sztywnym sztagu.

 

Czarter jachtu Antila 33 w Mazurskich jeziorach 

Jacht szybko reaguje na ster hydrauliczny i dobrze trzyma kurs w każdych warunkach. Jest dobrze zrównoważony żaglowo. Duża powierzchnia żagli pozwala osiągać duże prędkości nawet doskonale sobie radzi przy słabym wietrze. Z kolei przy gorszej pogodzie refowanie żagli jest łatwe, a duży współczynnik balastowy zapewnia wysoką odpowiednią stateczność. Dwa koła sterowe mocowane po prawej i lewej burtach ułatwiające sternikowi kierowanie jachtem zarówno na otwartym akwenie, jak i podczas skomplikowanych manewrów portowych.

 

Silnik stacjonarny na oleju napędowym o mocy 32 KM oraz dziobowy ster strumieniowy o mocy 4 KW zapewniają jachtowi dynamiczną dużą manewrowość w czasie pływania na silniku. Dzięki temu, manewry portowe nawet w ciasnej marinie nie będą dużym problemem Wyposażony elektryczny kabestan i bramka ułatwiają nam operację stawiania i kładzenia masztu. Podobnie dość częste na Mazurach kładzenie masztu przed mostami i kanałami nie nadwyręży sił załogi.

Wynajem jachtu Antila 33, rejs łodzią żaglową

Mazury czarter Giżycko 

Obszerny kokpit, luksusowy dizajn, wnętrze z bogatym wyposażeniem i zgodnie z oczekiwaniami duża szybkość czyni Antilę 33 idealnym jachtem do wynajmu na szlaku Mazurskich jezior. 6 miejsc w wygodnych, zamykanych kabinach dwuosobowych, dodatkowo rozkładane 4 miejsca w mesie zapewnia wygodny nocleg nawet dla 10 osób. Oznacza to, że jacht do czarteru turystycznie jest także ekonomiczny. Pływanie pod żaglami taką luksusową jednostką pozwala nam doświadczyć super urlopu i swobody, jakiej nie można zaznać na lądzie. Taka jednostka pozwoli nam żeglować bezpieczniej razem blisko natury i da nam wspaniały wypoczynek od codzienności.

 

Tygodniowy rejs po Mazurach takim wynajmowanym jachtem jak Antila 33, czy to w gronie rodziny, czy znajomych lub nawet i samemu będzie niezapomnianą udaną przygodą wspominaną przez długie lata. Wielkość jachtu i jego znakomite własności nautyczne daje przewagę i czynią żeglugę na pokładzie tej łodzi przyjemną, bezpieczną i komfortową.

Taki jacht udało się nam czarterować w Giżycku z macierzyńskiego portu stanica Wodna Stranda udany urlop i niesamowitych wrażenie zostało nam w pamięci do dziś.

 

Polecam podsumowanie 

Antila 33 jest komfortowym, wręcz luksusowym jachtem żaglowym bardzo bogatym wyposażeniem dedykowanym do spędzania czasu wolnego w gronie rodziny i znajomych na bardzo godnych i wygodnych warunkach. Swojej załodze jednostka zapewnia niesamowity komfort warunki mieszkalne, bezpieczeństwo i emocje rywalizacji związane z szybką, sportową żeglugą. Nowoczesna linia jachtu kadłuba i takielunek wyróżniają łódź spośród innych jednostek spotykanych na wodach śródlądowych. Duża szerokość i optymalne wykorzystanie przestrzeni umożliwiają żeglowanie Antilą 33 na pokładzie nawet 10-osobowej załodze.

 

Dzięki swoim walorom jacht zdobył na targach złoty medal i został wyróżniony. Mając niesamowite osiągi, jednostka może być wynajmowana do uprawiania turystyki i rekreacji, ale także czarterowanie do celów sportowych. Mówiąc Krótko i skromnie, Antila 33 to nowoczesność, komfort, luksus i zarazem bezpieczeństwo z pazurem sportowym!

 

W naszej ofercie znajdą Państwo trzy jednostki typu Antila 33 i Antila 33,3.

 

Zapraszamy na wynajem jachtu Antila 33. Giżycko Stanica Wodna Stranda Kontakt Tel. 694033699  

 

Będzie nam miło Was gościć na ich szerokich pokładach.

antila-33 JACHT ŻAGLOWY
antila-33.3jpg

DANE TECHNICZNE JACHTU ANTILA 33

ANTILA 33.jpg

Antila 33 zdjęcia jachtu 

Dane techniczne i wyposażenia jachtu  Antila 33 

 • sztywny sztag

 • roll fok

 • lazy jack

 • patent/bramka masztu

 • prysznic

 • radio

 • CD

 • TV

 • ogrzewanie

 • lodówka

 • ciepła woda

 • woda zaburtowa

 • echosonda, oświetlenie kokpitu

 • oświetlenie nawigacyjne

 • instalacja wody pitnej

 • instalacja elektryczna, tent

 • relingi

 • kuchenka gazowa

 • zlewozmywak

 • napełniona butla turystyczna z gazem

 • pełne wyposażenie kambuza

 • środki ratunkowe i gaśnica

 • stolik kokpitowy

 • gniazdko ładowania telefonu

 • Ubezpieczenie OC

 • Ubezpieczenie JachtCasco

 • Ubezpieczenie NW

 • Ubezpieczenie od kradzieży silnika

 • Ubezpieczenie rzeczy osobistych załogi

 • kotwica

 • cumy

 • pagaje

 • bosak

 • odbijacze

 • siekierka

 • saperka

 • wiadro

 • drabinka rufowa  

       WERSJA EXCLUSIVE 

 • 2 KOŁA STEROWE

 • STER STRUMIENIOWY

 • 7" KOLOROWA NAWIGACJA Z ECHOSONDĄ

 • LODÓWKA

 • OGRZEWANIE

 • TV

 • RADIO CD/MP3 Z NAGŁOŚNIENIEM W KOKPICIE

 •  SZPRYC-BUDA

 • BIMINI

 • OŚWIETLENIE KOKPITOWE

 • DREWNO W KOKPICIE

 • GNIAZDO 12 V

 • KOSTKARKA DO LODU

 • WC MORSKIE

 • BOJLER

 • PRYSZNIC W KABINIE Z CIEPŁĄ WODĄ I KOKPITOWY

 • INSTALACJA WODY ZABURTOWEJ

ANTILA 33 (12)
ANTILA 33 (12)

ANTILA 33 - REAL FOTO PORT "STRANDA"

press to zoom
ANTILA 33 (10)
ANTILA 33 (10)

ANTILA 33 - REAL FOTO PORT "STRANDA" 1

press to zoom
ANTILA 33 - REAL FOTO PORT "STRANDA"
ANTILA 33 - REAL FOTO PORT "STRANDA"

JACHT NA MAZURACH ANTILA 33 GIŻYCKO

press to zoom
ANTILA 33 - REAL FOTO PORT "STRANDA" 12
ANTILA 33 - REAL FOTO PORT "STRANDA" 12

ANTILA 33 GIŻYCKO MAZURY

press to zoom
ANTILA 33 (1)
ANTILA 33 (1)

MAZURY CZARTER JACHTÓW ANTILA 33 GIŻYCKO

press to zoom
ANTILA 33 (8)
ANTILA 33 (8)

ANTILA 33 GIŻYCKO CZARTER MAZURY

press to zoom
ANTILA 33 (7)
ANTILA 33 (7)

WC MORSKA ANTILA 33 GIŻYCKO

press to zoom
ANTILA 33 (2)
ANTILA 33 (2)

STRANDA ANTILA 33 GIŻYCKO

press to zoom
ANTILA 33 (4)
ANTILA 33 (4)

ANTILA 33 GIŻYCKO PORT STRANDA

press to zoom
ANTILA 33 (3)
ANTILA 33 (3)

KUCHNA PLITA GAZOWA ANTILA 33 GIŻYCKO

press to zoom
ANTILA 33 (6)
ANTILA 33 (6)

ZAMYKANA KOJA ANTILA 33 GIŻYCKO

press to zoom
ANTILA 33 (9)
ANTILA 33 (9)

MAZURY WYNAJEM JACHTÓW ANTILA 33 GIŻYCKO

press to zoom

Jednym z najczęściej wybieranych jachtów na czarter jest Antila 33. To udoskonalony model łączący w sobie najlepsze rozwiązania poprzednich łodzi z tej kolekcji, a także odświeżoną, zgrabną sylwetkę i dodatkowe udogodnienia. Jacht ten doskonale nadaje się to tego, by z jego pokładu cieszyć się pięknem krajobrazów mazurskich jezior, urlopem na świeżym powietrzu oraz żeglugą z rodziną lub przyjaciółmi.

Doskonała łódź pod czarter

Antila 33 posiada różnorodne, bogate wyposażenie oraz wiele nowoczesnych rozwiązań w postaci:

 • 2 kół sterowych,

 • wydzielonego stanowiska sternika,

 • dużej powierzchni żagli,

 • optymalnego wyważenia


i wielu innych elementów, składających się na doskonałą stateczność i komfort w obsłudze.

Pomimo znacznych gabarytów łódź jest zwrotna, skutkiem czego doświadczeni żeglarze nie będą mieć najmniejszych problemów podczas rejsu. Jest dobrą propozycją pod czarter dla osób, które pływały już jachtami o podobnych wymiarach, a także dla tych, którzy mieli okazję stanąć za sterem w mniejszych łodziach i stopniowo przenoszą się na coraz większe pokłady.


Antila 33 – turystyka wodna w doskonałym wydaniuŁódź ta to synonim luksusu i ekskluzywności, nie osiąga zawrotnych prędkości, co jednak nie powinno stanowić przeszkody dla tych, którzy planują pobyt na Mazurach o charakterze bardziej rekreacyjnym i relaksującym niż sportowym. Często wybierają ją Ci, którzy chcą zasmakować żeglugi i życia na wodzie, z jednoczesnym pobytem w luksusowych wnętrzach.

Antila 33 zachwyca kolejnych wczasowiczów tym, jak prezentuje się z zewnątrz, a także wspaniałym wnętrzem. Na komfort pobytu na łodzi składają się:

 • prysznic,

 • TV,

 • ogrzewanie,

 • lodówka,

 • dostęp do ciepłej wody,

 • oświetlenie kokpitu,

 • nowoczesna i minimalistyczna aranżacja wnętrza,

 • jasny, przestronny pokład


i wiele innych!

Ze względu na zastosowane udogodnienia Antila 33 sprawdzi się podczas krótszych, weekendowych rejsów, jak również wypraw trwających kilkanaście dni. Jest doskonałym wyborem niezależnie od warunków panujących na wodzie czy temperatury powietrza.

Zachęcamy do szybkiego rezerwowania jachtu, gdyż cieszy się on wielką popularnością wśród mazurskich żeglarzy!