Czarter jachtów
Czarter jachtów

Czarter jachtów na Mazurach w Giżycku

press to zoom
Czarter jachtów
Czarter jachtów

Czarter jachtów na Mazurach w Giżycku

press to zoom
1/1

Czarter jachtów 

Kraina Tysiąca Jezior od wielu lat działa na wyobraźnię turystów z całej Polski, a także za granicy. To miejsce, gdzie można w spokoju wypocząć na urlopie, wynajmując łódź, wybrać się na krótki weekendowy wypad ze znajomymi czy nawet zamieszkać na stałe i cieszyć się wszystkimi urokami, jakie oferują Mazury. Pierwsze, co kojarzy się z Krainą Tysiąca Jezior, to czarter jachtów żaglowych i jachtów motorowych na Mazurach, który jest jedną z największych atrakcji, jaką oferuje to miejsce. Ale rzecz jasna nie jedyną. Mazury to bowiem prawdziwe centrum rozrywki, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie sposób się nie zakochać w tym miejscu od pierwszych chwil, np. spoglądając ku wschodowi słońca, i cieszyć się widokiem pływających po wodzie żaglówek. Skorzystaj z naszej oferty czarteru jachtów na Mazurach.

Wynajem jachtów żaglowych to sposób na aktywne wakacje na Mazurach.

Będąc w Krainie Tysiąca Jezior na wakacjach, nie można nie skorzystać z okazji zobaczenia wszystkich atrakcji, które daje to miejsce. Stanowi ono bowiem wspaniałe połączenie środowiska naturalnego z urbanizowanym światem, dającym wiele możliwości aktywnego wypoczynku m.in. pływania wynajętymi jednostkami żaglowymi. Entuzjaści eksplorowania fauny i flory mogą robić to na piechotę, korzystając z mnóstwa szlaków wycieczkowych, dzięki którym jeszcze bliżej zaznajomią się z przyrodą, a także odetchną od miejskiego zgiełku. Alternatywnym rozwiązaniem dla tego rodzaju aktywności jest czarter jachtów i podziwianie środowiska naturalnego z perspektywy pokładu wynajętej łodzi. W niektórych miejscach możliwe jest oczywiście zejście na ląd oraz cieszenie się spędzeniem czasu we własnym towarzystwie z dala od innych ludzi. Bliskość lasów z kolei sprawia, że w każdej chwili można udać się na spacer leśnymi ścieżkami, a późnym latem pozbierać jeżyny czy jagody. Jednak to nie jedyne owoce natury, jakie mogą ofiarować turystom Mazury. Biorąc pod uwagę, że jest to Kraina Tysiąca Jezior, oczywistym wydaje się wyruszenie wyczarterowanym jachtem w głąb jednego z nich i zarzucenie wędki w celu połowu ryb. Sporo zwiedzających wybiera także możliwość czarteru jachtu żaglowego wyposażonego w możliwość przewożenia rowerów. W ten sposób można odwiedzić dużą ilość miejsc, a poza tym połączyć leżakowanie na wynajętej łodzi z aktywnym spędzaniem czasu, jakim jest niewątpliwie jazda na rowerze.

Czarter jachtów żaglowych to możliwość spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Niewątpliwie wybranie się na Mazury sprzyja umacnianiu więzi rodzinnych, a także zacieśnianiu wszelkich przyjaźni. Piękna sceneria towarzysząca spędzaniu wspólnych chwil wpływa pozytywnie na atmosferę i pozwala budować piękne wspomnienia. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na czarter jachtów żaglowych w celu zabrania swoich przyjaciół lub rodziny na wodę i przeżycia z nimi wspaniałej przygody. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić spokój sobie i bliskim oraz umożliwia oddalenie się od innych zwiedzających w poszukiwaniu ciszy. Wynajem jednostek żaglowych to również możliwość zaszczepienia w swoich dzieciach pasji do żeglowania i sprawienie, że tak jak Wy pokochają wodę. Mazurskie jeziora potrafią bowiem działać na wyobraźnię i sprawiać, że będzie chciało się wracać w raz odwiedzone miejsca w każdej możliwej chwili.

Luksus na każdą kieszeń, czyli wynajem jachtów na Mazurach.

Oglądając filmy w szczególności kręcone u wybrzeży Miami lub na Lazurowym Wybrzeżu wiele osób mogło pozazdrościć aktorom możliwości żeglowania i wypoczynku na jednym z luksusowych jachtów. Jednak marzeń związanych z takim sposobem spędzania wolnego czasu nie trzeba odkładać na wyjazd zagraniczny, ale są one jak najbardziej do zrealizowania w naszym kraju, zwłaszcza na Mazurach. Trudno sobie bowiem wyobrazić w Polsce lepsze miejsce do żeglowania. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to forma spędzania czasu zarezerwowania wyłącznie dla osób zamożnych, jest to tak naprawdę mit. Ceny czarteru jachtów zaczynają się już od kwoty nieco wyższej niż 100 złotych. To sprawia, że z wynajmu łodzi może cieszyć się każdy, kto ma tylko na to ochotę, a zasobność portfela nie ma w tym przypadku wielkiego znaczenia. Oczywiście, w sezonie turystycznym ceny mogą nieco wzrosnąć i są zazwyczaj uzależnione od długości okresu najmu czarterowanych jachtów. Najczęściej łodzie czarterowane są na tydzień, choć w wielu sytuacjach można skorzystać z możliwości jednodniowego jej wynajęcia za stosowną opłatą.

To jednak nie jedyny warunek, od którego uzależniona jest cena wyczarterowania jachtu. Z reguły czym większa jednostka żaglowa, tym koszt jej wynajęcia będzie rosnąć. Spowodowane jest to liczbą znajdujących się na łodzi koi czy też mocą oraz pojemnością silnika. Nie można również zapominać o tym, że niektóre ze znajdujących się w ofercie jachtów wymagają od wynajmującego posiadania stosownych uprawnień do ich prowadzenia. Jednak większość z nich można czarterować bez patentu, co ułatwia znacznie całą procedurę i daje ogromne możliwości.

Chcesz doskonalić swoje umiejętności żeglarskie? Czarter jachtów idealnie Ci do tego posłuży

Jeżeli uwielbiasz spędzać na wodzie swój czas i jest to dla Ciebie wspaniałe hobby lub sposób na życie, to oferta wynajmu jachtów na Mazurach skierowana jest właśnie do Ciebie. Nie ma lepszej możliwości na szlifowanie swoich żeglarskich umiejętności niż pływanie wynajętą łodzią na spokojnych jeziorach. W Krainie Tysiąca Jezior na Mazurach, jak sama nazwa zresztą wskazuje, sposobności do korzystania z otwartej wodnej przestrzeni jest mnóstwo. Na Mazurach można wyróżnić bowiem aż 2000 jezior, które łącznie zajmują powierzchnię ponad 480 kilometrów kwadratowych. Najpopularniejszym i najbardziej znanym są z pewnością Śniardwy. Nie można jednak zapominać o takich jeziorach jak Niegocin czy Kisajno. Jednak Mazury to nie tylko jeziora, ale również sieć kanałów i śluz, które umożliwiają dowolne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Dzięki temu można w pełni przekonać się o urokach tej obfitującej w atrakcje krainy.

Giżycko, Węgorzewo czy Mikołajki - gdzie wybrać się w rejs wyczarterowanym jachtem?

Kraina Tysiąca Jezior kryje w sobie wiele zakamarków oraz sekretów, które powinno się odkryć samemu, by doświadczyć wielu przyjemności. Samodzielna eksploracja zabytków pozwoli bowiem na zebranie cennych przemyśleń związanych z odwiedzeniem danego miejsca. W swobodnym przemieszczaniu się pomoże zdecydowanie czarter jachtu żaglowego, gdyż tym wynajętym środkiem transportu najłatwiej poruszać się po mazurskich jeziorach. W ten sposób uniknie się niepotrzebnych nikomu korków oraz zaoszczędzi sporo czasu, który można spożytkować znacznie efektywniej niż siedząc w zamkniętym samochodzie. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie pożeglować wynajętą łodzią, to zarówno Giżycko, jak i Węgorzewo czy Mikołajki będą znakomitym wyborem. Najlepiej wybrać się do wszystkich z wymienionych miejscowości, nie pomijając żadnej z nich. Każda bowiem zachwyca swoim pięknem i zachęca do zagoszczenia w niej na dłużej. Na trasie wycieczki nie powinno również zabraknąć Ryna czy Sztynortu. Każda z wymienionych miejscowości zapewni wspaniałe możliwości zacumowania wyczarterowanego jachtu i zadbanie o niego w najlepszy z możliwych sposobów.

Giżycko pozwoli Ci na tani wynajem jednostek żaglowych

Stolica Mazur, czyli Giżycko, to nie tylko miasto oferujące znakomitą bazę hotelową oraz wiele atrakcji turystycznych, ale także umożliwiające czarter jachtów po naprawdę niskich kosztach. Dzięki występowaniu dużej ilości portów oferta jednostek żaglowych do wynajęcia jest naprawdę bardzo spora. Wpływa to także na wiele możliwości zacumowania, co powoduje, że zwiedzanie zabytków jest znacznie łatwiejsze, gdyż nie trzeba przedostawać się przez całe miasto i stać na światłach ulicznych w oczekiwaniu “na zielone”. Dodatkowo możliwość podziwiania panoramy Giżycka z pokładu wynajętej łodzi żaglowej jest warte każdych pieniędzy. A jest co zwiedzać i podziwiać. Najchętniej odwiedzanym miejscem w stolicy Mazur jest z pewnością Twierdza Boyen, czyli fortyfikacje obronne wzniesione za czasów panowania na tych terenach Prusów Wschodnich. Twierdza położona jest na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma wcześniej wspomnianymi jeziorami – Niegocin oraz Kisajno. Nie można oczywiście zapomnieć o Wieży Ciśnień, czyli znakomitym punkcie widokowym oraz muzeum w jednym, a także o średniowiecznym zamku krzyżackim, który został odrestaurowany i obecnie stanowi część luksusowego Hotelu St. Bruno. Pływanie wyczarterowanym jachtem żaglowym, zwiedzanie opisanych atrakcji i cieszenie się piękną, słoneczną pogodą? Brzmi jak idealny plan na spędzenie urlopu!

Spędzasz urlop na Mazurach? Zamieszkaj na ten czas w wynajętym jachcie sam lub wraz z rodziną

Oprócz tego, że jednostki żaglowe są znakomitym środkiem transportu i sprawiają wiele radości je wynajmującym, stanowią również wspaniałe rozwiązanie, jeśli chodzi o miejsca noclegowe. Czarter jachtów nie musi być bowiem przeznaczony jedynie do przemieszczania się i zwiedzania, ale też do spania oraz wypoczynku, z którego możesz skorzystać Ty i cała Twoja rodzina. Większość jednostek żaglowych posiada dużą ilość wygodnych koi, które mogą pomieścić nawet dwie rodziny. Mieszkanie w wynajętym jachcie to także sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż nie ma potrzeby rezerwacji noclegu w hotelu czy pensjonacie. Z tego względu możliwość czarteru wydaje się być rozwiązaniem optymalnym, a także niezwykle praktycznym.

Czym kierować się przy czarterze jachtu żaglowego?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad wielkością oraz przeznaczeniem czarterowanego jachtu żaglowego. W przypadku, gdy rozważamy kilkudniowe zwiedzanie np. ze znajomymi czy rodziną, wynajęta jednostka powinna być nieco większa w celu spełnienia naszych podstawowych potrzeb, a także potrzeb naszych bliskich. Warto rozważyć opcję czarteru jachtu z większą ilością koi, gdyż wtedy można zaoszczędzić swoje pieniądze na wynajmowaniu pokoju w hotelu, a łódź posłuży jako lokum mieszkalne na czas pobytu na Mazurach. W sytuacji, gdy planujemy jednodniową wycieczkę, czarter łodzi powinien obejmować mniejszą jednostkę żaglową, bowiem taka w zupełności wystarczy, by móc osiągnąć zamierzone cele. Mając większy budżet w planach na taki rodzaj spędzania wolnego czasu, można zdecydować się na wynajem jachtu nie starszego niż 5 lat ze względu na ich przestronność oraz bardziej komfortowe wyposażenie.

Wyprawa na Mazury w celu wypożyczenia jachtu żaglowego to ekscytujący czas, zwłaszcza jeżeli wracamy do żeglowanie po dłuższej przerwie. Dobre, sprzyjające wiatry, piękne niesamowite widoki i zawsze nam trafiające pełne słońce – o tym pragnie każdy żeglarz, wyruszając na super upragniony szalony mazurski urlop. Niestety często wynajmując jacht na Mazurach, zapominamy o istotnych- najważniejszych rzeczach, czyli o odpowiednim
przygotowaniu w podróż na Mazurskie żagle.
Sprawdzenie dokładnie wyposażenia jachtu i stanu technicznego, zanim wyruszymy. Pierwszym ważnym krokiem jest sprawdzenie stanu technicznego czarterowanej jednostki. Warto też sprawdzić i koniecznie udokumentować ilość wyposażenia danego jachtu, które jest wyszczególnione w tak zwanym protokole odbioru. Dokładnie sprawdź czarterowaną łódź i przekaż natychmiast armatorowi informacje o uszkodzeniu i ewentualnych brakach w wyposażeniu. Zrób to przed wypłynięciem z portu, dzięki temu możesz uniknąć niejasnych sytuacji przy zdawaniu jednostki pływającej. Sprawdzając całkowite wyposażenie jachtu, warto skupić się na zawartości skrzynki naprawczej tak zwanej (skrzynka bosmańska). Absolutną podstawę
stanowią takie narzędzia jak zestaw śrubokrętów, szczypce i młotek. W skrzynce powinien być także klucz francuski i komplet kluczy płaskich. Do drobnych napraw przyda się również pilnik, brzeszczot. Pamiętaj, aby każdą naprawę wcześniej skonsultować z armatorem!
Dokładne zapoznanie się z mapą dla żeglarzy.
Na pokładzie bardzo dobrze wyposażonego czarterowanego jachtu znajdziemy mapę mazur dla żeglarzy. Planując rejs, należy zapoznać się z zawartymi w niej głębokościami i przeszkodami, które będą czyhać na naszej drodze. Znajomość mapy to nie tylko planowanie trasy, ale także ograniczenie ryzyka niebezpiecznych zdarzeń. Wygodnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem są mapy GPS, które można bezpłatnie pobrać ze strony
mazury.info.pl LINK. Jeżeli nie dysponujemy żadnym z powyższych, możemy skorzystać z smartfona zainstalować aplikacje z żeglarskimi mapami mazur takich jak: Mazury Mini Locja bezpłatnie dostępna na Google Play.
Odpowiedni ekwipunek.
Są rzeczy, o których najczęściej sobie przypominamy w momentach, kiedy są najbardziej potrzebne. Do takich możemy zaliczyć: czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, a także kremy z filtrem i maści na oparzenia słoneczne. Wszystko, co nas ochroni przed negatywnymi skutkami działań atmosferycznych, Pakując się na wyjazd, dobrze byłoby zrobić check-listę, która zweryfikuje naszą pamięć.

Najważniejszym punktem na tej liście powinny być potrzebne dokumenty zapakowane w wodoszczelną saszetkę. Kolejne punkty listy powinny zapełnić pozycje zawierające niezbędniki: jak latarka z zestawem baterii, nóż żeglarski, multitool czy słynny srebrną taśmę. Natomiast w ekwipunku doświadczonych żeglarzy nie powinno zabraknąć kilku dodatkowych krawatów, szekli, ściągaczy, juzingów i bloczków.

Przeszkolenie załogi, zanim czarteruje jacht

Przeszkolenie załogi, zanim czarterujemy jachty — cudzysłowem: przed