Czarter jachtów żaglowych na Mazurach

Czarter jachtów żaglowych to jeden z najbardziej atrakcyjnych wariantów wypoczynku i rekreacji na Mazurach. Pomysłów na spędzenie urlopu na Mazurach jest aż nadto ale zaobserwować można, że coraz częściej osoby przyjezdne wybierają opcję spędzania wolnego czasu na wodzie.  A tu wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, poczynając od kajaków czy rowerów wodnych, poprzez wypożyczenie jachtu. Wynajem szybkiej łodzi motorowej, czy jachtów żaglowych albo też zamieszkanie w domu na wodzie (houseboat).

Żeglowanie jest jedną z najprzyjemniejszych form kontaktu z przyrodą, zarówno dla zwolenników adrenaliny jak również miłośników błogiego lenistwa. Doskonałe warunki panujące na wodach jeziora Niegocin i Kisajno gwarantują satysfakcję  wytrawnym żeglarzom, jak i stwarzają dogodne okoliczności szkoleniowe.  Również osoby nieposiadające wymaganych uprawnień czy też praktyki, mogą doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Wynajmując łódź bez wymaganego patentu, lub skorzystać z usług lokalnego kapitana.

Wynajem jachtów na Mazurach

Czarterowanie jachtów żaglowych to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Wysoki poziom bezpieczeństwa, przestronne wnętrza, osobne kajuty zapewniające ciszę, dają poczucie luksusu i niezależności. Wypożyczalnię jachtów żaglowych na mazurskich wodach preferują osoby ceniące spokój i możliwość asymilacji, ucieczki, przycumowania w miejscu oddalonym od zgiełku. Wynajem jednostek żaglowych okaże się również perfekcyjnym pomysłem dla tych, którzy stawiają na dobrą zabawę i przeżycie niezapomnianych przygód w gronie przyjaciół i znajomych.

Wypożycz jacht żaglowy tanio

Czarter jachtów na Mazurach daje miłośnikom prędkości, fanom mocnych wrażeń proponujemy z kolei wypożyczenie łodzi motorowej, która zdecydowanie skróci czas eksplorowania giżyckich akwenów. Umożliwi sprawdzenie się w takich sportach wodnych jak narty wodne czy deska. Łódź motorowa jest dedykowana osobom kochającym adrenalinę i pragnącym spenetrować  mazurskie jeziora w nieco bardziej ekscytującym stylu.

Jak wybrać wersję stosowną dla siebie, dopasowaną do naszych preferencji, spełniającą nasze oczekiwania zarówno w sferze finansowej jak i w wymiarze komfortu?

Amatorom wędkowania i tym , którzy zdecydują się spędzić urlop we dwoje tudzież w samotności sugeruje się małe łodzie motorowe, czy też żaglowe, łatwe do obsłużenia nawet w pojedynkę. Jaką przewagę ma czarter jachtów żaglowych, motorowych nad turystyką pieszą czy chociażby rowerową? Przede wszystkim czarter jachtów zapewnia nam kolokwialnie rzecz ujmując dwa w cenie jednego, otóż nocleg wraz z możliwością przemieszczania się, odwiedzania i odkrywania tajemniczej, dzikiej przyrody.

Wypożyczalnia jachtów na mazurach w giżycku

Wypożyczalnia jachtów Mazury – to kraina utożsamiana przede wszystkim z naturą. Wchodząca w skład Zielonych Płuc Polski, w tłumaczeniu na język angielski  Green Lungs of Poland,  niemiecki Die Grüne Lungen Polens. Nie bez kozery zwykło się nazywać Mazury Cudem Natury. Jest to bowiem obszar nietuzinkowy, unikatowy pod względem fauny, flory i walorów estetycznych. Powierzchnia porośnięta lasami, tworzącymi wraz z licznymi rzekami i jeziorami niepowtarzalny krajobraz, który umiłowali sobie nie tylko mieszkańcy tych regionów ale także turyści z Polski i zagranicy. Ci ostatni upatrują się w tejże krainie odskoczni, azylu, miejsca, w którym wypoczywa, dusza ciało i mózg.

Wariantów wypoczynku n Mazurach jest aż nadto ale zaobserwować można, że coraz częściej osoby przyjezdne wybierają opcję spędzania wolnego czasu na wodzie, a tu wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, poczynając od kajaków czy rowerów wodnych, poprzez czarter jachtów, wynajem szybkich łodzi motorowych, czy też houseboatów.

Wynajmij żaglowe jachty w Krainie Tysiąca Jezior

Wyprawa na Mazury w celu wypożyczenia jachtu żaglowego to ekscytujący czas, zwłaszcza jeżeli wracamy do żeglowanie po dłuższej przerwie. Dobre, sprzyjające wiatry, piękne niesamowite widoki i zawsze nam trafiające pełne słońce – o tym pragnie każdy żeglarz, wyruszając na mega upragniony szalony mazurski urlop. Niestety często wynajmując jacht na Mazurach zapominamy o istotnych- najważniejszych rzeczach, czyli o odpowiednim
przygotowaniu w podróż na Mazurskie żagle.
Sprawdzenie dokładnie wyposażenia jachtu i stanu technicznego zanim wyruszymy. Pierwszym ważnym krokiem jest sprawdzenie stanu technicznego czarterowanej jednostki. Warto tez sprawdzić i koniecznie udokumentować ilość wyposażenia danego jachtu, które jest wyszczególnione w tak  zwanym protokole odbioru. Dokładnie sprawdź czarterowaną łódź i przekaż natychmiast armatorowi informacje o uszkodzeniu i ewentualnych brakach w wyposażeniu. Zrób to przed wypłynięciem z portu, dzięki temu możesz uniknąć niejasnych sytuacji przy zdawaniu jednostki pływającej. Sprawdzając całkowite wyposażenie jachtu warto skupić się na zawartości skrzynki naprawczej tak zwanej (skrzynka bosmańska). Absolutną podstawę
stanowią takie narzędzia jak zestaw śrubokrętów, szczypce i młotek. W skrzynce powinien być także klucz francuski i komplet kluczy płaskich. Do drobnych napraw przyda się również pilnik, brzeszczot. Pamiętaj, aby każdą naprawę wcześniej skonsultować z armatorem!
Dokładne zapoznanie się z mapą dla żeglarzy.
Na pokładzie bardzo dobrze wyposażonego czarterowanego jachtu znajdziemy mapę mazur dla żeglarzy. Planując rejs należy zapoznać się z zawartymi w niej głębokościami i przeszkodami, które będą czyhać na naszej drodze. Znajomość mapy to nie tylko planowanie trasy ale także ograniczenie ryzyka niebezpiecznych zdarzeń. Wygodnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem są mapy GPS, które można bezpłatnie pobrać ze strony
mazury.info.pl LINK. Jeżeli nie dysponujemy żadnym z powyższych, możemy skorzystać z naszego smartphone i zainstalować aplikacje z żeglarskimi mapami mazur takich jak: Mazury Mini Locja bezpłatnie dostępna na Google Play.
Odpowiedni ekwipunek.
Są rzeczy, o których najczęściej sobie przypominamy w momentach kiedy są najbardziej potrzebne. Do takich możemy zaliczyć: czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne a także kremy z filtrem i maści na oparzenia słoneczne. Wszystko co nas ochroni przed negatywnymi skutkami działań atmosferycznych, zaczynając od czapki kończąc na sztormiaku. Pakując się na wyjazd dobrze było by zrobić check-listę, która zweryfikuje naszą
pamięć. Najważniejszym punktem na tej liście powinny być potrzebne dokumenty zapakowane w wodoszczelną saszetkę. Kolejne punkty listy powinny zapełnić pozycje zawierające niezbędniki: jak latarka z zestawem baterii, nóż żeglarski, multitool czy słynny silver-tape. Natomiast w ekwipunku doświadczonych żeglarzy nie powinno zabraknąć kilku dodatkowych krawatów, szekli, ściągaczy, juzingów i bloczków.

Przeszkolenie załogi, zanim czarterujemy jachty

Przeszkolenie załogi, zanim czarterujemy jachty - cudzysłowem: przed wejściem na pokład jachtu należałoby przydzielić każdej osobie odpowiednią rolę. Najlepszym kryterium przydziału funkcji są predyspozycje psychofizyczne załoganta. Istotny jest odpowiedni dobór ludzi i dokładne wyjaśnienie działań, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z żółtodziobami. Dobrze jest pokazać załodze gdzie znajdują się takie elementy jak skrzynka bosmańska, kamizelki ratunkowe, pagaje, bosak i inne elementy które mogą być potrzebne na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Najprostszym rozwiązaniem jest zaangażowanie całej załogi w odbiór czarterowanego jachtu. Dzięki temu każdy załogant dokładnie pozna jacht i będzie
wiedział co się na nim znajduje i gdzie leży.
Oddanie sklarowanego jachtu po rejsie

Rejs zakończony sklarowanym jachtem dla niektórych może uchodzić za rzecz oczywistą. Kiedyś oddanie brudnego i niesklarowanego jachtu bardzo źle świadczyło o sterniku/kapitanie jachtu. Jednakże spora część żeglarzy czarterujących jachty zapomina o tym kosztownym obowiązku. Oddanie amatorowi brudnego i niesklarowanego jachtu może generować dodatkowe kosztów rzędu 100-200 PLN . Dlatego warto takie szczegóły ustalić z armatorem jeszcze przed rejsem.
Ważną zasadą dotyczącą czyszczenia jachtu jest zakaz używania detergentów mogących zanieczyścić wodę.
Zatruwanie wody jest zabronione i podlega karze!
Zobacz jakich błędów nie popełniać wynajmując jacht na Mazurach

Czarter jachtów (1).jpg
Kopia Czarter_jachtów_(23).jpg
Czarter_jachtów_(93).jpg
Czarter_jachtów_(92).jpg
Czarter_jachtów_(91).jpg
Czarter_jachtów_(87).jpg
Czarter_jachtów_(89).jpg
Czarter_jachtów_(81).jpg
Czarter_jachtów_(80).jpg