top of page

Houseboat Mazury

JACHTY HAUSBOTY NA MAZURACH

Houseboat Łodzie bez patentu 

Houseboat bez uprawnień na Mazurach 

Houseboat bez patentu

Bez patentu Houseboat Mazury. Sprawdź nas czarter jachtów Houseboats i łodzie bez patentu. Wynajmuj pływający dom na Mazurach.

Dla wielu na Mazurach czarter jachtów bez posiadania stosownych uprawnień był jedynie amerykańskim snem, który nigdy mógł się nie ziścić. Jednak to marzenie stało się faktem i od kilku lat wynajem łodzi bez patentu jest jak najbardziej możliwy. Dotyczy to również czarteru specjalnego rodzaju jachtu motorowego, jakim jest niewątpliwie Houseboat, którego obecność coraz częściej możemy zaobserwować na mazurskich wodach, w szczególności w okolicach Giżycka.

 

Czarter jachtu bez uprawnień

Mazury przejmuje modę czarteru jachtu bez uprawnień. Model ten był w szczególności popularny w zachodniej części Europy np. we Francji. Lazurowe Wybrzeże było przepełnione Houseboatami, na których ich właściciele wraz z rodzinami oraz przyjaciółmi spędzali swój czas. Te wyjątkowe łodzie bez patentu obecne były również w kinematografii m.in. w filmach z Luisem de Funesem. Moda na posiadanie Houseboatów przywędrowała również do Polski, dzięki czemu obecnie możliwe korzystanie jest z opcji najmu nawet bez posiadania stosownych uprawnień. Jednak czym jest w zasadzie Houseboat i czemu jego czarter cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów?

Czarter Houseboat bez uprawnień

Odpowiedzią na potrzeby zwiedzających Mazury wraz z bliskimi

 

Mianem tego rodzaju jachtu określa się jednostkę motorową, która stanowi połączenie małego domu i łodzi, dzięki czemu zapewnia nieznany dotąd komfort dla wszystkich miłośników żeglarstwa oraz ich rodzin. Czarter łodzi tego typu bez uprawnień stał się niezwykle popularny w ostatnich latach. Dzieje się tak ze względu na fakt, że czarter Houseboat bez patentu może pomieścić na swoim pokładzie aż do 10 osób, choć standardem u większości jednostek jest przedział od 4 do 6 osób. Tradycyjne jachty motorowe czy żaglowe często były za małe dla całych rodzin, dlatego też czarter łodzi bez uprawnień tego typu jest wspaniałym rozwiązaniem dla większej ilości osób np. bliskiego grona przyjaciół.

 

Czarter łodzi bez patentu

 

Houseboaty łodzie bez patentu na czarter to luksusowe pływające domki z kompletnym wyposażeniem w przystępnej cenie. Czarterując ten rodzaj jachtu bez patentu, otrzymasz niezwykle komfortowe warunki m.in. zamykane kabiny, które dadzą Ci poczucie prywatności. Nie można zapominać o wygodnych łóżkach, a także o wielu użytecznych usprawnieniach. Dzięki ogrzewaniu i klimatyzacji oraz świetnie zaprojektowanym wnętrzu każdy rejs na wynajętej jednostce bez uprawnień upłynie pod znakiem przyjemności, oraz relaksu. Dla zwolenników praktycznych rozwiązań został przygotowany w wielu wynajmowanych łodziach bez uprawnień wygodny układ pomieszczeń, a także w pełni wyposażona we wszelkie akcesoria kuchnia. Dzięki temu bez żadnych przeszkód możliwe będzie przygotowanie prawdziwie domowego posiłku dla całej rodziny. Czarter Houseboata bez patentu wiąże się z komfortem wynikającym z obecności nawet kilku toalet, w których można wziąć ciepły prysznic, a także skorzystać z umywalki oraz innych udogodnień. Dlatego też wynajem tego typu jachtu bez uprawnień jest często marzeniem wielu turystów odwiedzających rokrocznie Mazury.

 

Dlaczego możliwy jest czarter Houseboata bez patentu?


Przez wiele lat czarter jachtów bez uprawnień nie był możliwy. Większość odwiedzających Giżycko oraz inne mazurskie miejscowości mogła obserwować pływające po wodzie łodzie z dalszej odległości. Co najwyżej, dzięki uprzejmości właścicieli jachtów, część turystów mogła wejść na pokład i z bliska przyjrzeć się jak wygląda Houseboat od środka. W związku ze zmianami w polskim prawie, które nastąpiły kilka lat temu, możliwość wynajmu jachtu bez uprawnień jest dostępna dla każdego. Tyczy się to zarówno łodzi motorowej, jak i żaglowej. Dlatego też nie posiadając patentu żeglarskiego swobodnie można pływać m.in. na mazurskich wodach. Możliwość czarteru jachtu żaglowego bez uprawnień dotyczy jednostek, które nie przekraczają długości 7,5 m. Tego typu czarter łodziami można poruszać się na wodach śródlądowych. Podobnie rzecz się ma z jachtami motorowymi, wśród których można wyróżnić model houseboat. Czarter jachtów tego typu bez uprawnień jest możliwy w dwóch przypadkach. Patent żeglarski nie jest potrzebny, gdy jednostka motorowa posiada silnik o mocy niższej niż 10 kW. W drugim wypadku uprawnienia nie są konieczne, gdy obiektem czarterowania jest jacht o mocy silnika niższej bądź równej 75 kW, przy czym łódź nie powinna przekraczać 13 m długości. Warunkiem koniecznym do wynajmu oraz poprowadzenia tego rodzaju jachtu bez uprawnień jest również ograniczona fabrycznie prędkość wybranej jednostki do 15 km/h.

Ze względu na możliwość zapewnienia poczucia bezpieczeństwa czarter houseboatów bez patentu ceniony jest w szczególności przez rodziny wybierające się nad wodę wraz z dziećmi. Łodzie te bowiem nie oferują zbyt dużej prędkości, dzięki czemu można w spokojnym tempie pokonać wcześniej zaplanowane szlaki i cieszyć się ich pokonywaniem. Istnieje również minimalne ryzyko wypadnięcia za burtę w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń, przez co ta łódź do wynajęcia jest niezwykle bezpieczna, a przy tym oferuje wiele przyjemności.

Co warto zwiedzić czarterowanym jachtem bez uprawnień na Mazurach?
 

Nie bez powodu Kraina Tysiąca Jezior uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc do spędzenia odpoczynku w naszym kraju. Wspaniałe krajobrazy, przejrzysta woda oraz wyjątkowe miejscowości, które oferują wiele zabytków wartych odwiedzenia. Najlepszym sposobem na ich zobaczenie będzie czarter Houseboata bez patentu i oddanie się fantastycznej przygodzie, która przeniesie Was w czasie o kilka epok wstecz. Wycieczkę krajoznawczą po Mazurach rozpocząć można od giżyckiej Twierdzy Boyen, która zbudowana została podczas panowania Prusów Wschodnich na tych terenach. Będąc w Giżycku, nie można zapomnieć o sławnej Wieży Ciśnień czy też o Zamku Krzyżackim, który stał się częścią ekskluzywnej restauracji. Przede wszystkim ta miejscowość to fantastyczne miejsce do odpoczynku oraz zacumowania swojej wynajętej łodzi bez uprawnień ze względu na dużą ilość portów. Po wizycie w Giżycku w zależności od upodobań i indywidualnych potrzeb warto podążyć Szlakiem Mazurskich Jezior i udać się wynajętą łodzią do Mikołajek czy Sztynortu, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród entuzjastów pływania czarterowanymi jachtami bez patentu.


Jaki Houseboat bez patentu czarter na Mazurach?
 

Nie ma co ukrywać, że oferta czarterowania tego typu jachtów bez uprawnień jest niezwykle duża, a z roku na rok stale się powiększa. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o wynajmie warto przeczytać szczegółowe informacje dotyczące każdej z łodzi przeznaczonej do czarteru. Zanim jednak to nastąpi, należy wziąć pod uwagę ilość osób, która będzie uczestniczyć w wypadzie na Mazury, a także długość okresu najmu, na który potrzebny będzie wynajmowany jacht bez uprawnień. Zazwyczaj standardowo Houseboaty, które można prowadzić bez patentu na swoje pokłady, mogą zabrać od 4 do 6 osób, choć zdarzają się również łodzie, których górny limit dotyczy 10 osób. Z tego względu największą popularnością wśród Houseboatów bez uprawnień cieszą się jachty typu: Stillo 30, Nautika 1000, Futura 36, Futura 40 czy Nautiner 40. Nie można jednak zapominać również o:
 

• Futura 860,

• Futura 36,

• Stillo 30,

• Nautiner 40

• Futura 40,

• Nautika 830,

• Nautika 1080 Solej,

• Am 780.


Jak widać oferta łodzi bez patentu typu Houseboat do wynajęcia jest bardzo duża, dlatego też zachęcamy serdecznie do zapoznania się z informacjami znajdującymi się przy każdym z modeli.

Czarter jachtów bez patentu – jak to zrobić?

Choć wiele osób sądzi, że jest to proces skomplikowany, tak naprawdę od czarteru wymarzonego Houseboata bez patentu dzieli Cię zaledwie kilka kroków. W pierwszej kolejności wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej lub znanej strony z ofertami czarteru łodzi bez uprawnień, takiej jak nasza, w celu znalezienia interesującej jednostki. Następnym krokiem jest wybranie wymarzonego Houseboata i kliknięcie rezerwacji w celu czarterowanego tego typu łodzi. Warto zrobić to nawet kilka tygodni przed planowanym urlopem na Mazurach, gdyż w sezonie Houseboaty cieszą się ogromną popularnością.

Boisz się pływać samodzielnie?

Czarter jachtów bez uprawnień możliwy jest również ze sternikiem

Jeżeli stawiasz swoje pierwsze żeglarskie kroki, a interesuje Cię czarter łodzi bez patentu, zawsze możesz poprosić o pomoc doświadczonego sternika, który wprowadzi Cię w tajniki tego fascynującego świata. Jest to wspaniałe rozwiązanie w szczególności dla osób, które mają obawy przed samodzielnym wypłynięciem w rejs wyczarterowanym houseboatem czy innym typem jachtu i pragną doświadczyć tej przygody wraz z kimś, kto od wielu lat posiada stosowne uprawnienia. Wynajęty sternik posiadający patent żeglarski przeprowadzi już na samym wstępie szkolenie z obsługi łodzi zanim jeszcze wyruszycie w dziewiczą podróż. Już w trakcie trwania rejsu objaśni wszystkie czynności, które są niezbędne do prowadzenia jachtu na śródlądowych wodach. Niektóre z załóg już po kilku godzinach są gotowe do samodzielnego wypłynięcia łodzią bez patentu. Innym zaś potrzeba nieco więcej czasu, by zapoznać się z żeglarskim rzemiosłem. Jednak okres nabywania wprawy jest tak naprawdę nieważny, mając w perspektywie możliwość zabrania swoich bliskich w rejs czarterowanym jachtem bez patentu, który zapamiętają do końca swojego życia.

Czarter łodzi bez uprawnień może być świetnym pomysłem na firmową integrację

Istnieje wiele sposobów na to, by móc się lepiej poznać. Żaden jednak nie może równać się ze wspólnym wypadem na Mazury i czarter Houseboata bez patentu na przynajmniej kilka dni. Taka forma spędzania czasu nie tylko zapewni wspaniały odpoczynek i możliwość żeglowania wynajętą łodzią bez patentu po pięknych jeziorach w okolicach Giżycka, Mikołajek czy Węgorzewa, ale również sprawdzi praktyczne możliwości Twoich kompanów w czasie żeglugi śródlądowej. Jednak wyczarterowany Houseboat bez uprawnień to coś znacznie więcej niż tylko możliwość podróżowania wspaniałym jachtem połączona ze zwiedzaniem. To także sposobność oddalenia się w bardziej przestronne miejsce w celu lepszej integracji ze współpracownikami albo osobami ze studiów. Houseboat jest bowiem rodzajem łodzi bez patentu, która dzięki swojemu wyposażeniu zadba o odpowiednią atmosferę oraz komfort potrzebny do zapoznawania się. Jednocześnie jacht ten zapewnia prywatność, więc nie ma przeszkód, by oddalić się, gdy poczuje się zmęczenie. Dlatego czarter Houseboata bez uprawnień wydaje się być wspaniałym pomysłem pod każdym względem, by spędzić ze sobą nieco więcej czasu i bliżej się poznać.

bottom of page