top of page

Czarter jachtów motorowych

Serdecznie zapraszamy do naszej wypożyczalni na czarter jachtów motorowych na Mazurach. Czarterowanie jachtu motorowodnego to jedna z wielu atrakcji dla miłośników sportów wodnych, wymarzony urlop dla motorowodniaków. Otwarcie sezonu zaczyna się praktycznie od czerwca, ale już w maju lub nawet w kwietniu, na mazurskich jeziorach zauważymy chętnych fanów prędkości. Mimo jeszcze chłodniejszych nocy w tym czasie, nie brakuje zapytań o czarter jachtu motorowego, ponieważ ogrzewanie i zamykane bimini w łodzi daje możliwość sternikowi razem z załogą uniknąć zimna, nawet podczas pływania.

Wynajem jachtów motorowych

Zaletą skorzystania z wynajem jachtów motorowych przed sezonem jest niska cena i stosunkowo puste jeziora, gdzie pływanie szybkimi motorówkami jest bardziej bezpieczne nawet dla amatorów, którzy swobodnie mogą manewrować na wysokich prędkościach i kształcić umiejętności sterowania łodzią motorową. Przed sezonem to idealna pora do
zdobywania doświadczenia w sterowaniu, cumowaniu, podejściu do bojki czy również Y-bomu, ponieważ w sezonie ciasne porty i grono chętnych turystów korzystających ze sportów wodnych ograniczają możliwość bezpiecznej nauki manewrowania przez amatorów.

Wynajmowanie łodzi motorowych pod koniec maja

 

Pod koniec maja blisko czerwca, gdy pogoda zaczyna być coraz bardziej przyjazna, jednocześnie zaczyna rosnąć chęć do wynajmowania łodzi motorowych. Chęć spędzania wolnego czasu lub planowanie urlopu na Mazurach najbardziej widoczne jest przed zbliżającym się długim weekendowym w święto Bożego Ciała- wtedy zauważalny jest dużypopyt na jachty motorowe. Wynajęcie jakiejkolwiek jednostki w tym czasie graniczy z cudem i wysokimi kosztami, dlatego wielu turystów i motorowodniaków czarteruje jachty w okresie Bożego Ciała, jednak jeszcze przed sezonem, gdzie nie brakuje jachtów spalinowych na Mazurach.

Prawdziwy bum na czarter jachtów motorowych zaczyna się

 

Jednak prawdziwy bum na czarter jachtów motorowych zaczyna się na początku lata, czyli pod koniec czerwca. Szczyt sezonu dla wynajmu motorówek rozpoczyna się na początku lipca i trwa aż do końca sierpnia, kiedy pogoda najbardziej dopisuje i ciepłe promienie słoneczne towarzyszą nam podczas sterowania motorówką, aż do zmroku. Łodzie motorowe na wodzie dają nam przewagę i niezależność, są szybkie i niezależne od pogody (czyli od wiatru) w przeciwieństwie do jachtów żaglowych. W kwestii wynajmu dzielą się na dwie grupy. Jednostki, które są napędzane silnikami spalinowymi i ich prędkość nie przekracza 15 km/h, a długość jednostki nie przekracza 13 metrów można czarterować bez patentu. Z kolei łodzie motorowe, które przekraczają prędkość 15 km/h wymagają okazania przez sternika motorowodnego patentu podczas wynajmu.

Wynajem łodzi motorowej

 

Wybierając wakacje na mazurskich jeziorach i decydując się na wynajem łodzi motorowej bez patentu, tak zwane houseboat- łodzie spacerowe, jedynie co będzie od nas wymaganie to skończony osiemnasty rok życia. Sterowanie taką jednostką, mimo swoich gabarytów jest stosunkowo bardzo łatwe. Podczas manewrowania łodzią pomagają nam stery strumieniowe i dziobowe, a w przypadku dużych jednostek nawet i rufowe. Wystarczy kilka wskazówek i godzina praktyki, aby przyzwyczaić się do łodzi. Wynajmując taki jacht, powinniśmy być świadomi, że umożliwia nam on jedynie spacer po jeziorach, bez szaleństw w kwestii prędkości – maksymalna to 15 km/h. Daje on nam jednak możliwość cieszyć sięniesamowitymi widokami kolorowej, dzikiej przyrody i odpoczywać w ciszy natury mazurskiej. Minimalne zanurzenie kadłuba takiej łodzi pozwala nam docierać do terenów daleko od ludzkości, gdzie dostęp innych jednostek pływającej jest maksymalnie ograniczony.

Miłośnikom prędkości jachtów wypożyczalnia poleca szybkie łodzi motorowych

 

Miłośnikom prędkości na wodach mazurskich, motorowodniakom nasza firma Czarter Mazury poleca szybkie łodzie, motorówki i skutery wodne. Wynajem jachtów motorowych od 90 km/h do 350 km/h pozwoli wam osiągać szczyt dawki adrenaliny, poczuć wiatr we włosach i szaleć tańcząc na falach. Wchodząc w ślizg, gdzie na maksymalnych obrotach ryk silnika jak lew ogłusza otoczenie i daje z siebie maksymalną moc, pozwalając nam ustanawiać kolejne rekordy i czuć się królem prędkości. Motorówka o mocy 350 km/h na wysokich obrotach potrafi spalać nawet do 40l paliwa na 1h. Średnie spalanie wychodzi około 10-15 l. Warto też wspomnieć, że umiejętność właściwego sposobu pływania obniża poziom spalania i koszty do minimum. Taką szaloną ekstra zabawę ze znajomymi możemy sobie organizować, posiadająca patent sternika motorowodnego. O patent sternika motorowodnego można się starać mając ukończony czternasty rok życia.

Odpowiedzialność i bezpieczeństwo, komplet środków ratowniczych

 

Czarter jachtów motorowych dla sternika i całej załogi jest jednocześnie związany z odpowiedzialnością i bezpieczeństwem. Po dokładnym sprawdzeniu sprawności jachtu motorowego, odbiór jachtu wykonujemy zgodnie z umową i na podstawie protokołu zdawczo/odbiorczego. Bardzo ważny jest komplet środków ratowniczych związanych z bezpieczeństwem ratowniczym, w której skład wchodzą kamizelki ratownicze, koło ratownicze, pławka świetlna i tyczką z flagą, apteczka, gaśnica, pasy bezpieczeństwa, pławka dymna pomarańczowa oraz rakiety spadochronowe czerwone. Zachowanie załogi na jachcie motorowym podczas użytkowania jachtu powinna nawiązywać do ogólnych zasad bezpieczeństwa. Podczas dużych prędkości ograniczać przemieszczanie się do minimum. Dostosować się do poleceń sternika i zachować harmonię na jachcie.

Giżycko, czarterowania jachtu motorowego Stranda

 

Nasze szybkie jednostki motorowe, które wymagają patent sternika motorowodnego, stacjonują się w Giżycku. Macierzyński Port 2 km od centrum Giżycka, Stanica Wodna Stranda. Miłośników sportu wodnego zapraszamy do Strandy na Czarter łodzi motorowych lub jachty motorowe bez patentu. kontakt telefoniczni i wczeszniejsza rezerwacja na stronie internetowej https://www.czarter-mazury.com/ na online, jeszcze bardziej ulatywać nam dostęp wybranych jachtów motorowych.

Zdjęcia łodzi motorowych Giżycko Pors Stanica Wodna Stranda

Nie masz patentu? Wynajmij łódź motorową wraz ze sternikiem

 

Interesuje Cię wynajem danego jachtu, ale dostrzegłeś, że potrzebujesz uprawnień do jego prowadzenia? Nic straconego! Wyczarterowanie łodzi wraz ze sternikiem jest wspaniałą możliwością, która pomoże Ci zrealizować Twoje cele o pływaniu na wymarzonym jachcie. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Sternik sam zajmie się prowadzeniem wynajętej łodzi, a Ty wraz ze swoją rodziną czy przyjaciółmi możesz oddać się jedynie przyjemności z pokonywania mazurskich szlaków. Poza tym, jeżeli spędzasz swój urlop w Krainie Tysiąca Jezior po raz pierwszy, pływanie z osobą, która zna te okolice jak własną kieszeń ma swoje dodatkowe korzyści. Nie musisz np. przejmować się, że zabłądzisz albo niewystarczająco znasz tereny, po których się poruszasz. Doświadczony sternik służył będzie Ci radą oraz na bieżąco wyjaśniał wszystkie czynności związane z prowadzeniem jachtu, dzięki czemu unikniesz problemów w przyszłości. Jak więc widać nieposiadanie stosownych uprawnień, czyli patentu nie musi być przeszkodą do realizacji marzeń o pływaniu na wyczarterowanej łodzi.

Czarter jachtów motorowych na Mazurach

 

Jeżeli planujesz wypoczynek na Mazurach, z pewnością rozważasz różne opcje noclegowe, począwszy od pensjonatów przez pokoje hotelowe kończąc na ofercie gospodarstw agroturystycznych. Chcąc zobaczyć wszystkie atrakcje w swoim budżecie, musisz uwzględnić zarówno sposób podróżowania, jak i koszty związane z wynajmem miejsc, w których będziesz spać. Jednak istnieje rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, a przy tym uniknąć załatwiania wielu formalności. Jest nim czarter jachtów motorowych - nawet wtedy, gdy nie posiadasz stosownych uprawnień do prowadzenia tego środka transportu. W ten sposób zyskujesz 2 w 1, gdyż wynajęta łódź służyć Ci może nie tylko do przemieszczania się, ale też i do zamieszkania w niej na czas pobytu na Mazurach. Dzięki temu nie musisz wynajmować pokoju w hotelu czy innego miejsca noclegowego. Nie musisz się również obawiać o standardy w czarterowanym jachcie motorowym bez patentu. Jednostki tego typu to najczęściej łodzie wysokiej klasy posiadające wszystkie możliwe udogodnienia.

Wynajem łodzi motorowych

 

Świetnie urządzone wnętrza oraz komfortowo zaprojektowana przestrzeń to niewątpliwe zalety wynajmowanych łodzi motorowych. Większość z prezentowanych modeli czarterowanych jachtów posiada w swoim wyposażeniu w pełni urządzoną kuchnię, dzięki czemu nie brakuje takich sprzętów jak: lodówka czy mikrofalówka. Ponadto standardem, który można zastać na miejscu, są: garnki, patelnie czy komplety sztućców, dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby na wynajętym jachcie przygotować domowy obiad.Jednostki tego typu to najczęściej łodzie wysokiej klasy posiadające wszystkie możliwe udogodnienia. Świetnie urządzone wnętrza oraz komfortowo zaprojektowana przestrzeń to niewątpliwe zalety wynajmowanych łodzi motorowych. Większość z prezentowanych modeli czarterowanych jachtów posiada w swoim wyposażeniu w pełni urządzoną kuchnię, dzięki czemu nie brakuje takich sprzętów jak: lodówka czy mikrofalówka. Ponadto standardem, który można zastać na miejscu, są: garnki, patelnie czy komplety sztućców, dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby na wynajętym jachcie przygotować domowy obiad.Jednostki tego typu to najczęściej łodzie wysokiej klasy posiadające wszystkie możliwe udogodnienia. Świetnie urządzone wnętrza oraz komfortowo zaprojektowana przestrzeń to niewątpliwe zalety wynajmowanych łodzi motorowych. Większość z prezentowanych modeli czarterowanych jachtów posiada w swoim wyposażeniu w pełni urządzoną kuchnię, dzięki czemu nie brakuje takich sprzętów jak: lodówka czy mikrofalówka. Ponadto standardem, który można zastać na miejscu, są: garnki, patelnie czy komplety sztućców, dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby na wynajętym jachcie przygotować domowy obiad.dzięki czemu nie brakuje takich sprzętów jak: lodówka czy mikrofalówka. Ponadto standardem, który można zastać na miejscu, są: garnki, patelnie czy komplety sztućców, dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby na wynajętym jachcie przygotować domowy obiad.dzięki czemu nie brakuje takich sprzętów jak: lodówka czy mikrofalówka. Ponadto standardem, który można zastać na miejscu, są: garnki, patelnie czy komplety sztućców, dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby na wynajętym jachcie przygotować domowy obiad.

Zalety wynajem jachtu motorowego przed sezonem

 

Wynajmowanie jachtu przed sezonem zwłaszcza motorówki daje nam dużą przewagę, bardzo często się zdarza ,że podczas sezonu zazwyczaj jest już za późno co do czarterowania motorówki ponieważ  zaczyna ich brakować ,co z kolei powoduje wysokie ceny na rynku czarterowym. Wynajmowanie łodzi trzeba planować z wyprzedzeniem co daje nam przede wszystkim duży wybór jachtów do czarteru i bardzo często można trafić na atrakcyjne oferty. Z powodu dużo wolnych terminów możemy z łatwością znaleźć ofertę, którą dopasujemy do naszego planowanego urlopu, porównać kilka ofert naraz ze sobą, zagłębić na  wyposażeniu i danych technicznych, negocjować cenę i ustalić właściwy termin z armatorem, podzielić się informacją ze znajomymi i podjąć wspólną decyzję. Dla swojej wiedzy poprosić  armatora o dodatkowe zdjęcia i niezbędne informacje na temat czarterowanej łodzi.

Duży zapas czasu pozwala nam spokojnie rozglądać się za różnymi reklamami o czarterowaniu, lub propozycje od armatorów, dokonywać rozsądny wybór bez pośpiechu i dokładnie sprawdzić każdy szczegół, oraz co nas martwi i interesuje.

Wynajmowany jacht motorowy zapewni komfort Twojej rodzinie

 

Jeżeli zastanawiacie się jeszcze nad tym, czy wyczarterowana łódź bez patentu lub z patentem jest miejscem komfortowym dla całych rodzin, może przekonać Was fakt, że większość z nich wyposażona jest nawet w dwie czy trzy toalety. W szczególności dotyczy to dużych jednostek. Ponadto do dyspozycji wynajmujących są często prysznice oraz zlewy z ciepłą wodą. Z tego względu Ty i Twoja rodzina możecie poczuć się na wyczarterowanym jachcie jak we własnym domu. Decydując się na wynajęcie łodzi bez patentu, możesz swobodnie poruszać się pomiędzy miejscowościami i cumować do okolicznych portów, których na Mazurach na pewno nie brakuje. To od Ciebie zależy, czy noc chcesz spędzić na wynajętej jednostce w Giżycku, Mikołajkach czy Węgorzewie. W przypadku czarterowanych jachtów, do których nie potrzeba stosownych uprawnień, podróż zajmie trochę dłużej, ale z drugiej strony te bezcenne chwile można wykorzystać na wiele sposobów, przede wszystkim spędzając je z najbliższymi. Dlatego też nie zastanawiaj się i udaj się wraz z rodziną na Mazury, odkryj radość, jaką oferuje wynajem łodzi motorowych bez patentu i ciesz się wspaniałym urlopem

VIVA 606 CABIN CZARTER
Numo 650 MAZURY JACHT MOTOROWY
NAUTIKA 1000 czarter jachtów bez patentu NA MAZURACH
bottom of page