top of page

Echosonda na Czarter Jachtów Mazurach - bezpieczeństwo czy zbędny gadżet?

Temat echosondy przy czarterach jachtów śródlądowych budzi wiele emocji. Wśród żeglarzy znajdziemy zarówno zwolenników jak i przeciwników korzystania z echosondy. Rozwijająca się technologia coraz częściej wyręcza nas w codziennych czynnościach - jak jednak pogodzić to z tak trudną pasją jaką jest żeglarstwo? Chociaż zdania są podzielone wśród naszej floty Czarter-Mazury wprowadziliśmy również rozwiązania dla zwolenników tego urządzenia.

Echosonda jest urządzeniem, które pozwala nam poznać głębokość wody, po której przemierza nasz jacht lub też dowiedzieć się jaka odległość dzieli nas od unoszących się w wodzie ciał stałych. Odległość mierzona jest na podstawie czasu z jaką powraca dźwięk od odbitego czy to dna, czy to niechcianej przeszkody czy też na przykład ławicy ryb. Czemu by zatem nie skorzystać z takiego rozwiązania, skoro GPS już dawno zastąpił nam tradycyjne mapy drogowe?

Dla wprawionych żeglarzy, którzy od lat wypływają w Krainę Wielkich Jezior Mazurskich z pewnością urządzenie to będzie zabawką, bowiem wprawieni w kunszt tej trudnej sztuki żeglarstwa praktykowali ją bez takowych pomocników. Niemniej jednak na wodzie znajdziemy również i nowicjuszy, którzy chcą zdobywać doświadczenie na coraz to większych jachtach bez przykrych incydentów. Stąd też pomocna okazać się może właśnie echosonda. Jeśli jesteś właśnie takim nowicjuszem, choć obeznanym po mazurskich wodach, to nigdy „na czymś większym” nie pływałeś lub też zastanawiasz się nad zakupem echosondy do swojego jachtu, czy też chciałbyś po prostu czuć się pewniej i bezpieczniej, flota Czarter-Mazury jest w stanie sprostać Twoim wymaganiom.


Nasze jachty wyposażone są w echosondę z wbudowanym precyzyjnym GPS’em. Dzięki temu możesz dodatkowo rysować przebyte ślady, mierzyć prędkość łodzi czy też zaznaczać swoją pozycję. Ponadto echosonda posiada również możliwość czytania map, tworzenia własnych map batymetrycznych (w jakości HD!), czy też parowania z bezpłatną aplikacją ActiveCaptain, dzięki wbudowanemu modułowi WiFi - a to oczywiście nie wszystko.

Szlak Wielki Jezior Mazurskich to nie tylko przepiękne widoki, możliwość obcowania z naturą i wolność jaką daje żeglarstwo. To także niebezpieczeństwa, których nie widać gołym okiem, a których czasem nie urzeczemy dojrzeć i na mapie – mowa przede wszystkim o kamieniach i mieliznach. Każdy, kto wyczekiwał na wymarzony urlop na Mazurach z pewnością nie chce zakończyć swej przygody odkrywając takowe przeszkody na początku swojego rejsu. Zbędny stres, stracony czas, szkody- stąd też wychodząc naprzeciw takim problemom postanowiliśmy zagwarantować Wam, Żeglarzom dodatkową pomoc w postaci echosondy. Echosonda powinna zagwarantować Wam wsparcie, pomóc dostrzec to, czego nie dostrzeżemy gołym okiem. Jednak to przede wszystkim zdrowy rozsądek czy etyka żeglarska decyduje o tym czy jesteśmy bezpieczni. Nawet najlepszy GPS potrafi nas wyprowadzić w pole, dlatego nie należy wyłączać myślenia, lecz rozważnie wspierać się tym co oferuje nam postęp technologii - to właśnie Wam gwarantujemy – dodatkowe wsparcie na niedawno przebudowanych kanałach, gdzie zwykłe mapy mogą zawieść. Możliwość zweryfikowania czy warto zmieniać wyznaczoną trasę przy ograniczonym przecież czasie rejsu. Możliwość odnalezienia się na wodzie, gdy po latach nie poznajemy wyglądu dawno zapadłych w pamięć portów.

Czy warto spróbować będziecie mogli przekonać się sami już w nadchodzącym sezonie żeglarskim 2021. Czarter jachtów na Mazurach 2021 czekać na Was będą jednostki zarówno te tradycyjne, które dobrze znacie i te całkiem nowe, które właśnie budowane są dla Was w stoczniach. Większe i mniejsze – wyposażone w echosondę jak i te bez „pomocnej ręki”. Na Wasze opinie i przemyślenia jak zawsze czekamy na naszej stronie na Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069718536027– na której również już dziś możecie rezerwować terminy na nadchodzący sezon żeglarski 2021.


Comments


Wyróżnione posty
Podążaj za nami
Ostatnie posty
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Wyszukaj wg tagów
Archiwum
bottom of page