top of page

Covid-19 - motorówka na Mazurach jako alternatywa dla kosztownych wyjazdów zagranicznych

Czasy koronawirusa spustoszyły nie tylko branże gastronomiczne, hotelarskie czy... no właśnie - turystyczne. To także trudny czas dla tych, którzy po ciężkiej pracy chcą odpocząć, naładować baterie i powrócić ze “świeżym umysłem” do pracy. Pytanie tylko jak? - Gdy każdy wyjazd za granicę wiąże się z obostrzeniami, gdy niepewna jest branża turystyczna wyjazd za granicę może okazać się ryzykowny. Odpowiedzią na te dylematy może stać się wyjazd w Polskę, a dokładniej na Mazury. Mniej kosztowny, bardziej pewny - i co ważne - wspierający polską gospodarkę. Dlaczego zatem nie spróbować?

Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z żeglarstwem czy Mazurami zapewne pomysł ten wyda się dość śmiały, bowiem dużo łatwiejsze wydaje się być wylegiwanie za granicą przy basenie z drinkiem w ręku, aniżeli rejs po mazurskich jeziorach, gdzieś panem sterem i okrętem. Nie taki jednak scenariusz straszny jak go piszą.

Spróbować swych sił można już czarterując jacht bez patentu na jachtach motorowych, gdzie nie tylko będziemy mieli możliwość poznać Mazury i ich nieopisanie uzależniający klimat, ale również siebie samych. Możliwości są bowiem ogromne. Jachty motorowe możemy wynająć wedle naszych potrzeb – na godziny, na dni. Bez możliwości spania, jak również i te które taką możliwość posiadają. W ciągu kilku godzin, w komfortowych warunkach, możemy poznać okolicę ze strony jeziora, a jeśli nam się spodoba możemy zdecydować się na jacht motorowy z możliwością spania np. Viva 606 i zostać na dłużej. Wypad na weekend może okazać się nie tylko ciekawszy, ale również dużo tańszy. Jacht motorowy z możliwością spania dla 2-4 osób to koszt około 800- 1000 zł na dobę, a „domek” na jeziorze to przecież możliwość zacumowania w dowolnym miejscu – czy to w marinach czy na dziko. Jeśli jednak szukamy mocniejszych wrażeń rozwiązaniem może okazać się skuter wodny – szybki, zwrotny, niewymagający.

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu dopasowanego do własnych preferencji nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Na jeziorze nie jesteśmy sami – operując jachtem motorowym mamy dużo większą kontrolę nad jachtem, bowiem nie ogranicza nas wiatr jak w przypadku jachtów płynących na żaglach. Dużo łatwiej będzie również nam ominąć duże jachty pasażerskie z grupami wycieczkowiczów, którzy odbywają sielankowy rejs zapoznawczy po Mazurach. Zawsze warto zorientować się jakie są przepisy panujące na jeziorach mazurskich, aby bezpiecznie zwiedzić wszystkie dotąd niezbadane zakątki tej pięknej krainy. Nikt przecież by nie chciał obudzić się rano, by zobaczyć, iż jego samochód został właśnie odholowany z powodu przeoczenia znaku. Choć na Mazurach o to trudno, to jednak warto znać podstawowe zasady poruszania się po akwenach wodnych, chociażby ta, dobrze znana, że większy ma pierwszeństwo lub ten płynący na żaglach.

Skorzystanie z usług czarteru jachtów motorowych jest wszechstronne, gdyż nie służą one jedynie zwiedzaniu okolicznych marin i przyrody. Jachty motorowe bez uprawnień mogą służyć również tym, których pasją jest łowienie ryb. Każdy, kto choć raz spróbował mazurskiego Sandacza, czy Szczupaka wyłowionego wprost z wody zapewne zakochał się w ich smaku i co najważniejsze nienagannej świeżości. Dlaczego by więc nie wynająć jachtu motorowego bez patentu i spróbować swoich sił w połowach Sielawek czy Karpi? – Własnoręcznie złowione i przyrządzone zapewne zagwarantują udany weekend na Mazurach dla całej rodziny. Zarówno poszukiwaczom przygód jak i szefom kuchni. Tani wypoczynek na Mazurach z gwarantowanymi przygodami? – Czekamy w Strandzie. Zadzwoń i sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym sezonie: na pewno Pomożemy i doradzimy!


Wyróżnione posty
Podążaj za nami
Ostatnie posty
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Wyszukaj wg tagów
Archiwum
bottom of page