top of page

Atrakcje Krainy Tysiąca Jezior
Na Mazurach, jezioro Śniardwy są największe z Krainy Tysiąca Jezior. Umiejscowiło się na nim osiem nie dużych wysp. Jedna z nich to Czarci Ostrów. decydując się czarter łodzi motorowej, śmiało można bez trudu dopłynąć do wyspy, żeby podziwiać pozostałości dawnych fortyfikacji. Miłośników poszukiwania skarbu mogą być bardzo zainteresowani tą wyspą, dlatego że, jak głoszą słynne legendy, na wysepce został chowane duży diabelski skarb. Jezioro Niegocin co do swoim wielkością zajmuje się trzecie miejsce. Znajduje się na południe od Giżycka, gdzie można wynająć bez żadnego problemu jacht motorowy, ale i nie tylko. W wielu firmach czarterujących znajdujących się blisko okolice możemy korzystać z wynajmu jachtu żaglowego lub jachtu motorowego. W Giżycko spotkamy atrakcje takie jak między innymi most obrotowy który został budowane wieku XIX, Twierdza Boyen i dawny zamek krzyżacki który znajduje się wzdłuż kanału Łuczyńskiego. poruszając na południe przez jezioro Niegocin dopłyniemy do Rynu oraz Mikołajek. W małej miejscowości w Rynie, niegdyś starym zamku krzyżackim postał nie dawno bardzo klimatyczny i elegancki hotel restauracja. Natomiast Mikołajki to bardzo znana mazurska stolica żeglarska, która szczególnie w latem tętni życiem. Płynąc kursem na północ od Giżycka, przez kanał Łuczyńskiego można wypłynąć na znane jezioro Kisajno, aż do popularnego wioski Sztynortu a dalej, i do Węgorzewa. Płynąc dalej w tamtą stronę można też odwiedzać stare bunkry w Mamerkach. Również można odwiedzać wyspie kormoranów, przy jeziorze Dobskim.

Oprócz cudownych widoków, na malowniczych Mazurach można też rozsmakować się bardzo smacznymi potrawami. Mazurska kuchnia jest znana o naturalne produkty regionalne i ryby z mazurskich słodkowodnych jezior. To najlepsza okazja, żeby spróbować smażonego okonia lub bardzo znanego mazurskiego wędzonego węgorza. Prawdziwym smakołykami są tutejszy Szczupaka i sielawy, a także mazurskie wędliny prosto gospodarza.


Czarter łodzie motorowej lub jachty żaglowe to doskonały sposób na spędzenie czasu w Mazurach. Przekonaj się o tym sam wypożyczając jacht od naszej firmy czarter-mazury.com. Wpisz nazwę miejscowości, z której chcesz wypłynąć i mi cię pomożemy wybrać jacht i dostarczyć w odpowiednie miejsce. Na naszej stronie internetowej możesz wybrać i wynająć łodzi motorowe lub jachty żaglowe. Dostępne są także jachty bez patentu, czyli tak zwane houseboaty, zwykle dysponujące silnikiem do 80 km. Wybierz swoje ulubione model jachtu i, skontaktuj się z nami i uzgodnij szczegóły czarteru jachtu. Masz jakieś pytania? chętnie ci doradzimy. Nasz potencjał wiedzy wyjaśni Twoje wątpliwości i pomoże znaleźć idealną jacht motorową lub żaglowy do czarteru dla Twoje wakacje na Mazurach.

Komentarai


Wyróżnione posty
Podążaj za nami
Ostatnie posty
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Wyszukaj wg tagów
Archiwum
bottom of page